E-koolitused

Kuidas tagada, et aktiivsed koduloomad ja robottolmuimejad ei põhjustaks valvesüsteemis valehäireid?

Paljudes kodudes on loomad ja järjest enam hangivad inimesed robottolmuimejaid, et oma elu lihtsamaks ning mugavamaks muuta. Kui kodus on valvesüsteem, tuleb arvestada kõigega, mis liigub. Kõik liikuvad objektid valveandurite tööpiirkonnas võivad põhjustada valehäireid. Mitte ainult loomad. Kuidas valehäireid vältida? Anname nõu.

Koduloomad võivad olla väga aktiivsed. Näiteks kassid ronivad kodus igal pool ringi, kaasa arvatud kapi otsa ning muudesse kõrgematesse kohtadesse. Nii võivad nad hõlpsalt liikuda valvesüsteemide andurite ja kaamerate vaatevälja. Mida teha, et sarnastes olukordades ei tekitaks koduloomad valehäireid ning maja või korteri omanik ei peaks kodust eemal viibides muretsema valehäirete pärast, mida põhjustavad pere lemmikud? Foruse turvasüsteemide spetsialist Jarno Dikker annab nõu.

Koduvalvesüsteem sisaldab erinevaid andureid, kaasa arvatud loomaandureid. Need on spetsiaalsed andurid, mis on mõeldud just loomaomanikele. Andurid ei reageeri looma liikumisele. „Tööpõhimõtte seisneb lihtsalt öeldes selles, et andur ei saada välja signaali, kui selle lähedalt möödub väike objekt ehk andur tuvastab, kui suure objektiga on tegemist ning kuidas ta liigub,“ selgitab Dikker.

Kui kodus on robottolmuimeja, võrdub see Dikkeri sõnul koduvalvesüsteemis sisuliselt väiksema koduloomaga – tolmuimeja on samuti liikuv objekt ning võib põhjustada valehäireid. Robottolmuimejaga majapidamised saavad kasutada valehäirete vältimiseks samuti loomaandureid. Küll aga näeb Forus oma praktikas, et robottolmuimejatega on vähem muresid ja valehäireid kui loomadega, sest liiguvad kindlat trajektoori ega hüppa ringi.

Kui kodus on moodne valvesüsteem, mis annab võimaluse mobiiliäpist kodus toimuvat jälgida. Seega on loomaomanike jaoks sellel lisaks veel teine kasutegur. Kui kodus on kaameraga andur, saab läbi äpi jälgida, mis kodus toimub ja mida lemmikloom parasjagu teeb.

Nutikas tehnik leiab lahenduse

Kui suur on siiski tõenäosus, et loomaanduri paigaldamine hoiab ära valehäireid, mida põhjustavad just loomad? Jarno Dikker ütleb oma kogemuse põhjal, et suuremate loomade puhul on teinekord vaja tehnikul enne paar korda katsetada, kui süsteemid paika saab. Andurite tundlikkust ei saa täiesti maha keerata – sellisel juhul ei tuvasta see reaalse olukorra puhul inimest.

„Pädev hooldustehnik suudab alati kliendile välja pakkuda sobiva lahenduse. Esmane seadistus ei pruugi kohe olukorda lahendada, kuid mõne visiidiga saame reeglina kõik seadistatud nii, nagu vaja,“ kinnitab ta.

Alternatiiviks akna- ja ukseandurid

Kui peaks juhtuma, et koduloom ajab vaatamata loomaanduritele valvesüsteemi siiski ühel või teisel põhjusel häiresse, on ruumianduritele alternatiiviks veel näiteks erinevad ukse- ja aknaandurid. Need reageerivad klaasipurustusele ja uste ning akende avamisele. See tähendab, et sissetungi korral saadavad spetsiaalsed andurid koheselt turvapartneri juhtimiskeskusesse häiresignaali.

Forus näeb oma kogemuse põhjal, et lisaks koduloomadele ja tolmuimejatele võivad valehäirete põhjustajaks olla veel ventilatsiooniseadmed ning õhksoojuspumbad. Need puhuvad kiirelt ruumi külma või sooja õhku ja võivad ajada valvesüsteemi häiresse. Sellisel juhul tuleb tehnikul vaadata, kuidas andurid ümber tõsta.

Kõige suurem valehäirete põhjustaja on nii kodudes kui ka ärides jätkuvalt valveseadmete hooldamata jätmine.

Foruse tehnikutel on kõik pädevused ja kogemus, kuidas seadistada koduvalvesüsteemi, mis arvestab lemmikloomade ja tänapäeva moodsate kodumasinatega. Kui soovid, et süsteem oleks töökindel ja oleks garantii, pole soovitatav kodus ise andureid ümber paigutada ega seadistada.

Turvapartner oskab alati jagada kõige paremat nõu, milline lahendus kliendile kõige paremini sobib.

Kokkuvõtteks

  • Kui kodus on valvesüsteem, tuleb arvestada kõigega, mis ruumides liigub. Kõik liikuvad objektid valveandurite tööpiirkonnas võivad põhjustada valehäireid. Nende seas on ka koduloomad.
  • Robottolmuimeja võrdub see koduvalvesüsteemis sisuliselt väiksema koduloomaga – tolmuimeja on samuti liikuv objekt ning võib põhjustada valehäireid.
  • Valehäireid võivad põhjustada samuti ventilatsiooniseadmed ja õhksoojuspumbad. Need puhuvad kiirelt ruumi külma või sooja õhku ja võivad ajada valvesüsteemi häiresse.
  • Kui peaks juhtuma, et koduloom ajab vaatamata loomaanduritele valvesüsteemi siiski ühel või teisel põhjusel häiresse, on ruumianduritele alternatiiviks erinevad ukse- ja aknaandurid. Need reageerivad klaasipurustusele ja uste ning akende avamisele.

Vajad sobivat valvelahendust? Saada meile päring Foruse koduvalve kalkulaatoris.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Tähtaeg möödunud aastal: paljudel tuleohutusülevaatuse kohuslastel on jätkuvalt seaduslik kohustus täitmata

Foruse ohutusvaldkonna juht toob välja kuus levinud eksimust, mis põhjustavad kodudes tulekahjusid

Forus on töötukassa oluline partner: kuidas koostöö toimib ja milliseid võimalusi ettevõttena pakume?