E-koolitused

Kolme ettevõtte kogemus kõnekeskuse teenusega: kuidas välise partneri abiga kulusid kokku hoida ja tagada muretum äritegevus

Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.

Ettevõtted mõtlevad üha rohkem võimalustele, kuidas kulusid kokku hoida ja vältida murekohti, mis kaasnevad näiteks töötajate haigestumise ning asendajate leidmisega. Kuna süsteemid lähevad aina nutikamaks, annab see võimaluse neid eemalt juhtida. Tänapäeval saab näiteks läbi kõnekeskuse majutusasutustes hõlpsalt uksi avada ja sulgeda ning tagada pakiautomaatide ja elektriautode laadijate töökindlus.

Forus pakub kõnekeskuse ja klienditoe teenust viimased viis aastat. Meie kliendid on teiste hulgas Ühisteenused AS, Mainor Ülemiste, Picapac pakiautomaadid, energiamüügiga tegelev ettevõte Elektrum ja paljud teised.

Kõnekeskuse teenust saab kasutada väga paljudes erinevates valdkondades ja see aitab olenevalt ettevõtte suurusest tööjõukulusid märkimisväärselt kokku hoida. „Esmapilgul võibolla ei oska omanik mõelda, et väline partner saab tema eest väga palju ära teha ning lahendada rõõme ja muresid ilma lisatööjõudu palkamata,“ rääkis Foruse juhtimiskeskuse juht Rasmus Peterson.

Petersoni sõnul mõtlevad kliendid, et kõnekeskuse teenuse võtmisega väliselt partnerilt peab kaasnema suur maht. Seda ei pea kartma. Forus on valmis teenindama ka väikest mahtu. Näiteks on Foruse tehnilise valve objektide seas ärisid, kus tegevus käib ka töövälisel ajal. Aeg-ajalt tuleb ööpäevas vastu võtta paar kõne või lahendada eemalt tehnilisi probleeme, nagu näiteks kõned toruabist või internetipoe kliendilt. „Sellistes olukordades on väga lihtne anda see väike töölõik välispartnerile ja ettevõtte omanik saab end tunda muretult ja keskenduda oma põhitegevusele,“ leiab Peterson.

Klienditugi hotellile – riskide maandamine

Ülemiste linnakus paiknevad Öpiku majad ja Lurichi kvartal. Hoonekompleksis on ka majutusasutus. Forus pakub hotellile kliendituge alates 2020. aastast. Kuidas koostöö toimib?

Kui keegi broneerib Öpiku majja korteri, saadab Foruse klienditugi vastu kinnituskirja ning juhised, kuidas teha check-in. Väline partner on abiks ka uste avamisel ja sulgemisel. Kui broneerijal tekib küsimusi – näiteks ei saa ta uksekoodi, ei leia maja või parkimiskohta või pole tema tuba puhas, tegeleb murede lahendamisega Forus. Forus on justkui hoone virtuaalne administraator.

Mainor Ülemiste kliendisuhete juht Kairi Aruvald rääkis, et kõnekeskuse teenus tähendab ettevõtte jaoks eelkõige riskide maandamist. „Teenus on katkematult tagatud ning meil pole vaja oma tiimis vastutust koordineerida olukordades, kui inimesed on haigestunud või parasjagu puhkusel. Teenuse sisse ostmine meile igal juhul mõistlikum,“ kinnitas ta.

Foruse patrull teeb hotellis samuti regulaarseid ringkäike ning hoolitseb avaliku korra eest. Lisaks aitab ettevõte lahendada haldusega seotud muresid – kui kuskil vesi jookseb või pole interneti. Kõik mured saavad lahendatud. Mainor Ülemiste on Kairi Aruvalla sõnul teenusepakkuja Forusega väga rahul, kuna vastused tulevad operatiivselt. „Kui midagi vajab parandamist, ollakse alati avatud aruteluks ning valmis tööprotsessi parandamiseks. Lisaks on valmisolek teenuse kvaliteedi tagamiseks uute kokkulepete tegemine,“ lisas ta.

Paki kätte saamine ja tehniline abi

Foruse teenust kasutab samuti üle-eestiline erapakiautomaatide võrgustik Picapac. Viimasel on üle Eesti 900 pakiautomaati. Kõnekeskuse teenuse kasutamine võimaldab ettevõttel hoida meeskonda väiksemana ja vähendada tööjõukulusid. Kui Picapac osutaks sama teenust oma jõududega, tähendaks see kahe töötaja palkamist. Forus aitab Picapacil lahendada kõiki kliendi muresid ja rõõme, alates tehnilistest probleemidest ning lõpetades küsimusteni, mis tekivad pakiautomaadi ostmisel ja paki kätte saamisel. Lisaks kõnekeskuse teenusele pakub Forus ka pakiautomaatide paigaldust, hooldust ning muud tehnilist abi.

Picapaci teenuse arendusjuht Liisa Järsk ütles, et ettevõte on teenusega väga rahul ja neile meeldib, kuidas Forus partnerina mõtleb väga palju kaasa – mitte ainult oma vastutusvaldkonna piires, vaid ka laiemalt. „Forus toob välja parenduskohti, on ettevõttena tagasidele väga avatud ning jagab ka meile häid mõtteid, kuidas midagi teha või luua. Kõige selle juures on koht ka väikesel huumoril, rääkimata sõbralikkusest, heatahtlikkusest ja viisakusest,“ kinnitas Järsk.

Mainor Ülemiste kliendisuhete juht Kairi Aruvald kiidab samuti head koostööd teenusepakkujaga.

Ühisteenused AS otsustas samuti aastaid tagasi kõnekeskuse teenuse kasuks. Forus teenindab kuus umbes tuhat kõne, mis on seotud peamiselt parkimistrahvide ning parkimise alustamise ja lõpetamisega. „Leidsime, et see on valdkond, mida saaks toetada majaväline partner, et kõik kõned saaksid kindlasti teenindatud. Me ei pea mõtlema, et leida oma töötajale puhkuse või haiguse perioodi ajaks asendust – see on meie jaoks teenuse peamine boonus,“ rääkis AS Ühisteenused projektijuht Jaan Vill.

Kõnekeskuse teenus on abiks veel mitmetes teistes valdkondades. Üks kõige värskemaid Foruse kliente on energiamüügiga tegelev Elektrum Eesti OÜ. Elektrum panustab samuti elektriautode laadimise võrgustikku. Ettevõte vajab ööpäevaringselt kliendituge, et tagada laadijate töökindlus. Selle eest hoolitseb Forus, kes vajadusel saab teha kaughalduse teel laadijatele restarti. Kui eemalt pole võimalik, saab tehnilise võimekusega patrulltöötaja minna kohapeale ja lahendada lihtsamad mured manuaalselt. Kui mure laadijaga on suurem, saadab Forus kohapeale oma elektriku või tehniku.

Lahenduste välja pakkumine

Kokkuvõttes usuvad Foruse koostööpartnerid, et kõnekeskuse teenus on mugav eelkõige ööpäevaringse esmatasandi info jagamiseks. Lisaks aitab teenuse võtmine väliselt partnerilt tööjõukulusid kokku hoida ja lisab kindlust. Eriolukordade puhul on alati võimalus kõnesid tagantjärele kuulata – analüüsides saab leida olukorrale parim lahendus nii kliendi kui ka teenusepakkuja vaatest.

Foruse juhtimiskeskuse juht Rasmus Peterson kinnitab veel kord, et kõnekeskuse teenust saab tõesti väga paljudes erinevates valdkondades kasutada. Kui mõnel ettevõttel on huvi, võib Forusega julgelt ühendust võtta – leiame igale kliendile sobivaima lahenduse. Petersoni sõnul on aastate jooksul erinevates valdkondades teenuse osutamine andnud kogemustepagasi ja tunnetuse, mida kliendid vajavad. „Me tunnetame väga hästi erinevate klientide soove, saame probleemidest aru ning oskame ise pakkuda välja lahendusi. Näeme, et kliendid hindavad seda ja see loob usaldusväärsust,“ rääkis ta.

Kui ka Sinu ettevõte vajab kõnekeskuse ja klienditoe teenust, võta meiega ühendust siin.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Alex Roost ja Kairi Nõulik Äripäeva raadiosaates „Kõik ärikinnisvarast“ – kinnisvara jätkusuutlikkus on tulnud, et jääda

Kohustusliku tuleohutusaruande tähtaeg läheneb – miks on oluline kutsuda kontrolli tegema kvalifitseeritud spetsialist?

Kui pikk on keskmiselt ühe valvesüsteemi eluiga?