Raadio 2 "Töö kiidab tegijat" rubriigis tutvustas meie ohutusteenuste osakonna juht Ahti Kuusk täpsemalt seda, millised on Foruse ohutusteenused ja millega tegeleb igapäevaselt tuleohutusspetsialist.
Ohutusteenuste alla kuuluvad vetelpääste teenus, tuleohutusteenused ja klientide objektide riskide hindamine.
Saatejuhid uurisid Ahti Kuuselt näiteks:
Vetelpääste teenus. Kui kerge on leida randadesse vetelpäästjaid?
Ahti Kuusk: Leidmisega suur probleemi pole. Paljudes koolides on ujulad ja tänu sellele on välja kasvanud inimesed, kellel on head ujumisoskused. Noored otsivad suveks tööd ja see on väga hea võimalus nautida suvel rannasolemist, tutvuda uute inimestega ja tagada ohutus ning turvalisus.
Kui baasteadmised on olemas, kestab koolitus mitu kuud. Küll aga on nõuded üsna ranged.
Tuleohutus. Kas olukord on meil Eestis paremaks läinud?
A.K: Jah, seda võin kinnitada. Kui rääkida näiteks kodutarbijast, siis pikendusjuhtmed on endiselt valukohaks. Kui vaatame statistikat, siis 30 protsenti meie kodude ja mitte-eluhoonete tulekahjudest saavad alguse elektrist.
Kui käin ka äriobjektidel, siis pikendusjuhtmed on need, mis igal pool vedelevad ja need koormatakse tihti üle. Ei teata nõudeid, kuidas pikendusjuhtmeid kasutada.
Kas robottolmuimeja võib koristama jätta, ise kodust lahkudes ja millega tuleohutuses eksitakse? Kõigest sellest ja paljust muust kuuleb saatest lähemalt.