E-koolitused

Kodu turvalisus – viis asja, millele peaksid talveperioodil kindlasti mõtlema

Kõik me soovime oma kodus tunda end turvaliselt ning seda igal aastaajal. Talvisel ajal peame tähelepanu pöörama, et küttesüsteem oleks korras ja torud ei külmuks. Kuigi võime esmapilgul mõelda, et jahedamad ilmad ja lumi peletavad pikanäpumehi eemale, siis tegelikult tuleb olla hoolas kogu aeg.

Selleks et kodu oleks turvaline ja ohutu ning talvine külm ei tooks kaasa ootamatuid üllatusi ja kutsumata külalisi, saame ise nii mõndagi ära teha. Forus jagab soovitusi, mida teha enne talve selleks, et külm aeg mööduks soojas kodus turvaliselt. Hoolitse aegsasti oma kodu ohutuse ja enda heaolu eest.

Kvaliteetne koduvalve süsteem

Foruse koduvalve abil saad meelerahu, et sinu kodu, sealne vara ja lähedased on kaitstud ka hetkedel, mil sind ennast või kedagi teist kodus pole.  Ära alahinda koduvalvet ka talvel. Talvised vargused on väga suureks probleemiks maakodude ja suvilate puhul. Kaitse samuti oma maakodu ja pane talveperioodiks väärtuslikud esemed ja kallis tehnika silma eest ära.

Turvalisust aitab tagada liikumisanduriga korralik valvesüsteem, mida saab tänapäeval siduda nutitelefoniga. See annab võimaluse kodu iga kell distantsilt valve alla panna ja vajadusel kontrollida. Kui Sinu kodu väliperimeetril on valveseadmed, jälgi regulaarselt, et need poleks lume all ega külmunud – sel juhul ei pruugi need õigesti signaale edastada.

Talv ja veelekked – koduvalve kaitseb

Kas teadsid, et kindlustusstatistika järgi on veelekked Eesti kodudes kõige sagedasemad õnnetusjuhtumid ning nende kahju ulatub sageli tuhandetesse eurodesse. Enamasti on tegemist torustiku leketega, mis on põhjustatud torude liitmike (vee- ja küttetorude) purunemisest, katki lähevad ka veeboilerid ja kraanid.

Veelekke ennetamisel tuleb appi väike veelekkeandur, mis aitab suuremaid kahjusid ennetada ja kiiresti õnnetusjuhtumile reageerida. Foruse koduvalvet tellides saad valida endale ka veelekkeanduri.

Küttesüsteemi hooldus

Korstnaid võivad ummistada ka puulehed, mida tuul on sinna kandnud, ja mõnikord isegi linnupesad. See mõjutab tõmmet korstnas, ei lase suitsul välja pääseda ja võib tekitada tõsise tuleohu. Päästeamet soovitab õnnetuste vältimiseks puhastada korstent igal aastal enne kütteperioodi algust.

Ükskõik, kas kasutad kütteks gaasikatelt, soojuspumpa või tahket kütust. Kui miski vajab parandamist, siis kutsu appi kvalifitseeritud spetsialist. Ebakvaliteetsed tööd põhjustavad tuleohtu.

Elektrisüsteemide hooldus

Kahjuks kuuleme igal aastal tuleõnnetustest, milles saab kellegi kodu tule- ja veekahjustusi, halvemal juhul kaotab mõni pere oma eluaseme või pereliikme. Väga paljudel juhtudel saab tuli alguse vigasest elektrisüsteemist ja -seadmest. Päästeameti andmetel puhkes möödunud aastal Eesti eluhoonetes 359 tulekahju, nendes hukkus 35 inimest.
Palun veendu, et elektrisüsteemid ja – seadmed ei põhjustaks tuleohtu. Seda ka suvilas või maamajas.

Kaitse torustikku külma eest

Kui valmistad talveks ette oma suvilat või aiamajakest, mis jääb talvel kütteta, siis kanna hoolt selle eest, et vesi saaks torustikust (ka küttesüsteemist) välja lastud. Vastasel juhul võib see läbi külmuda. Samuti lase vesi enne külmasid välja nii suvila kui ka koduaia kastmissüsteemidest. Külmumine on üks tavalisematest kahjudest, mida saab lihtsasti ennetada.

Ühtlasi veendu, et torud ei leki – leke võib anda märku, et kusagil süsteemis on sisemine kahjustus.

Kodu turvalisusse ei saa mitte kunagi panustada liiga palju.

Soovid kvaliteetset koduvalve süsteemi, mis tagab meelerahu igal aastaajal? Läbi Foruse koduvalve kalkulaatori leiad endale sobiva lahenduse.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Tähtaeg läheneb: tuleohutusülevaatus tuleb teha ka garaažidele

Kinnisvara jätkusuutlikkuse ekspert Jaanika Veldre: kuidas ärihoonete renoveerimine tagab kinnisvara pikaajalise väärtuse?

Videovalve – palju enamat, kui lihtsalt „lisasilmad“ ühe ettevõtte objektil