E-koolitused

Klient küsib: mida teha tühja või vana tulekustutiga?

Selleks, et tulekustuti ei veaks alt ja oleks töökorras, tuleb seda regulaarselt hooldada. Iga tulekustuti jaoks tuleb ka aeg, mil see jääb vanaks või saab tühjaks. Millal tulekustutit hooldada ja mida teha vana või tühjaks saanud kustutiga? Vastab Foruse ohutusteenuste juht Ahti Kuusk.

Kui tulekustuti on siseruumides, seda on õigesti hooldatud ja on kvaliteetne, võib selle eluiga ulatuda paarikümne aastani. Kui kustuti deformeerub või roostetab, tuleks see kohe välja vahetada. See võib põhjustada otsest ohtu.

Kasutatud tulekustutid liigituvad ohtlike jäätmete alla ning neid ei tohiks kindlasti kodus konteinerisse visata, vaid viia jäätmejaama. Osades jäätmejaamades saab seda teha tasuta. See võib oleneda sellest, kas inimesel on piirkonda sissekirjutus või mitte (kuskilt Tartu valla ja linna kodulehelt lugesin sellist infot).

Kasutatud ja korralikku tulekustutit saab uue vahu või pulbriga täita. Kustuti täitmine maksab mitukümmend eurot. Seega on sageli mõistlikum odavam pulberkustuti uue vastu välja vahetada. Muidugi tuleb mõelda ka keskkonnale ja oma jalajälje vähendamisele – milline lahendus kellegi jaoks ära tasub.

Tulekustutite hooldust viivad läbi volitatud ettevõtted, nagu Forus. Praegu hooldab Forus ainult oma äriklientide kustuteid.

Sisetingimustes ja kuivas kohas paiknevaid kustuteid peaks laskma kontrollida ekspertidel iga kahe aasta tagant. Erialase ettevalmistusega tehnik kontrollib muu hulgas siserõhku. Kui kustuti on paigas, kus seda mõjutab niiskus, vibratsioon või temperatuurikõikumine, tuleks tulekustutit kontrollida kord aastas.

Tulekustuti kontroll ja ärikliendid

Teeme Foruses oma äriklientide objektidel 6-liitristele vahtkustutitele lisaks regulaarsele kontrollile iga viie aasta tagant põhjalikumat hooldust. Selle aja jooksul täidame vajadusel ka kustuteid.

Kui tulekustutid vajavad täitmist ja hooldust, tuleb kindlasti paigaldada objektidele asenduskustutid. Seda kiputakse kahjuks vahepeal ära unustama. Seega tuleb kindlasti jälgida, et tulekustutite kontrolli ja hooldust viiks läbi pädev ettevõte, mitte naabrimees ega asjaarmastaja. Ohutus ennekõike.

Jälgime oma objektidel hoolega tulekustutite vanust. Kui tulekustutid on liiga pikalt meie objektidel olnud, vahetame need välja.

Kui ära korjatud kustutid on korralikud ja töökorras, leiame nendele kasutusel seal, kus neid vaja. Viimastel aastatel on Forus näiteks koostöös Ukraina abiorganisatsiooniga paar autotäit tulekustuteid toimetanud abivajajatele Ukrainasse.

Kokkuvõttes paneb Ahti Kuusk inimestele südamele, et tulekustuti ostmisel tuleb jälgida, et see oleks kvaliteetne ja soovituslikult toodetud meie enda Euroopa standardite järgi. Paraku oma viimasel ajal Eestis ringluses palju ebakvaliteetseid ja kahtlase päritoluga kustuteid.

Kui soovid ärikliendina tulekustutite hooldust ja kontrolli, võta meiega julgelt ühendust. Foruse tuleohutusspetsialistid tagavad tuleohutuse üle terve Eesti.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Käisime Lõuna-Koreas uusi pädevusi saamas: oleme energiasektori innovatsiooni juures ja panustame oma inimeste arengusse

Foruse enam kui 10-aastane koostöö Viru Keskusega – tehnohooldusest maineka rohesertifikaadini

Vargused kaupluses suurenenud? Anname nõu, millised täiendavad meetmed aitavad tagada turvalisust