E-koolitused

Forus alustab detsembrist Tallinna lennujaamas lennundusjulgestusteenusega

Alates 1. detsembrist asub turvalisse ja jätkusuutlikku keskkonda panustav ettevõte Forus hoolitsema osaliselt Tallinna lennujaama turvalisuse ja lennundusjulgestuse eest. Foruse vastutusala on lennundusjulgestusteenuse pakkumine lennujaama perimeetril ja julgestusteenus juhtimiskeskuses.  

 

Lennujaamas asub tööle ligi kaheksakümmend Foruse lennundusjulgestajat, kes tagavad muu hulgas lennundusjulgestuse ja turvalisuse lennujaama töötajatele mõeldud pääslates, kus asuvad erinevad transpordilüüsid. Seal kontrollivad julgestustöötajad lennuväljale saabuvaid töötajaid, sõidukeid ja kaupa. Lisaks tagab Forus patrullteenuse lennujaama territooriumil, kaasa arvatud trammiterminalis. Forus hakkab mehitama ka Tallinna lennujaama patrullide ja pääslate tööd korraldavat juhtimiskeskust, mis on üks oluline lüli lennujaama koordineerimiskeskusest.

Foruse juhatuse liikme ja mehitatud turvateenuse juhi Kaimar Karuaugu sõnul on lennundusjulgestusteenus Tallinna lennujaamas kindlasti ettevõtte jaoks positiivne areng edasi ja väljakutse. Lennujaam on riiklikult oluline objekt ja lennundusega käivad kaasas ranged nõuded ning reeglid.

Suur väljakutse oli Foruse jaoks leida tööturult oma meeskonda nii suur hulk kvalifitseeritud inimesi  –  kõiki tulevasi lennundusjulgestajad tuli koolitada ja teha põhjalik taustakontroll. „Suur rõõm on tõdeda, et meie kohtumised Tallinna lennujaamaga on olnud sujuvad ja meeldivad. Oleme nii koostööks Tallinna lennujaama kui ka teiste osapooltega valmis, et tagada inimeste ohutus ja turvalisus ning meeldiv klienditeenindus,“ leiab Kaimar Karuauk.

Tallinna lennujaama hankeleping on ettevõtte jaoks üks mahukamaid. Forus on partner väga paljudele väiksematele ja suurematele ettevõtetele, kaasa arvatud suurtele riigiettevõtetele, nagu Eesti Energia ja Eesti Raudtee. Iga klient on Foruse jaoks oluline.

“Mul on äärmiselt hea meel, et Eesti üks olulisemaid infrastruktuuriettevõtteid on valinud meid endale partneriks, et tagada lennujaama ja reisijate turvalisus. Täname Tallinna lennujaama ja selle juhtkonda usalduse eest,” ütles Foruse juhatuse esimees Kalev Reiljan.

Foruse jaoks on väga olulisel kohal jätkusuutlikkus. „Kõik meie patrullautod lennujaamas on hübriidid ja 2025. aastast läheme üle elektriautodele. Mõõdame oma töös käigus jalajälge ning panustame keskkonnasäästlikele valikutele,“ lisas Reiljan.

Tallinna lennujaama lennundusjulgestuse osakonna juht Tarvi Pihlakas usub, et  koostöö algus sujub ladusalt. „Lennundusjulgestuse teenus peab vastama väga suurtele ootustele ning meil on kindlustunne, et üheskoos kahe Eesti suurima turvaettevõttega, Forus Security AS ja AS G4S Eesti, saame nende ootuste täitmisesse panustada.“

Tallinna lennujaam viis tänavu kevadel esmakordselt läbi lennundusjulgestuse teenuse hanke kahes osas. Forus tegi ühele neist parima pakkumise.  Forus alustab lennundusjulgestusteenusega 1. detsembril 2023. Forus ja Tallinna lennujaam sõlmisid hankelepingu esialgu kolmeks aastaks. Lepingut on võimalus pikendada.

Lennujaama reisijate lennujulgestusteenusega reisiterminalis jätkab senine partner AS G4S Eesti.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Enneta kodus tuleõnnetusi: 7 teemat tuleohutusest, millest peaksid lapsega võimalikult varakult rääkima

Kesk-Eesti pere käib üheskoos Foruses tööampsutamas: soe ja sõbralik õhkkond kutsub alati tagasi

Forus võttis oma patrullteenistuses kasutusele esimesed täiselektrilised autod