E-koolitused

Ekstreemsed ilmastikuolud mõjutavad valveseadmete tööd: nõuanded, kuidas end valehäirete eest kaitsta?

Eesti ilm on muutlik. Forus jälgib regulaarselt ilmaennustust. Nii oskame ette prognoosida, kas juhtimiskeskusesse on vaja enne tormi saabumist täiendavat abijõudu. Näiteks tugev tuul ja vihmahood tähendavad turvapartnerile suuremat töökoormust. Valveseadmed lähevad kiiremini häiresse ja võib juhtuda, et suurema vihmakoguse tõttu peavad tehnikud rohkem reageerima veeuputustele.

„Tormise ilma, tugeva tuule ja äikesega tõuseb häirete, kõnede ja patrullekipaaži reageerimiste arv meil keskmiselt 30 protsenti,“ kinnitab Foruse juhtimiskeskuse juht Rasmus Peterson.

Näeme oma ettevõtte kogemuse põhjal, et tugev tuul ja tugevad vihmahood võivad tekitada valehäireid korraga ühes piirkonnas. See annab aimduse, et suure tõenäosusega on tegemist ilmastikuoludest tulenevate valehäiretega. Näiteks välikaamerate paigaldusel jälgivad Foruse tehnikud, et need jääks võimalikult palju tuule, vihma ja päikese varju.

Meie patrullekipaažidel tuleb tormiga samuti käia tihedamini valveobjektide väliperimeetritel, kus tugeva tuulega on ehitusobjekti inventar lendu läinud. See võib tekitada reaalset ohtu kolmandatele osapooltele.

Foruse kogenud häiretöötleja oskab kaugelt olukorda üsna hästi hinnata ja jagada meie klientidele soovitusi häire võimaliku põhjuse kohta. Muidugi tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, sest arvestada tuleb, et toimuda võib reaalne sündmus.

Kui ilmastikunähtused on tekitanud valehäireid, küsivad kliendid meilt sageli valveseadmete osas nõu – kuidas edaspidi valveseadmeid tormiga ei piiksuks ega kuvaks rikkeid.

Kuidas kaitsta end ilmastikust tingitud valehäirete eest?

  • Kaitske andureid ja kaameraid

Kui objekti väliperimeetril on videovalve, aitab korpusega kaamera kaitsta ilmastikumõjude eest.
Väliterritooriumi seadmed tuleks paigaldada räästa alla või muudele varjulisematele pindadele, kus need on kaitstud otsese tuule, vihma ja päikese eest.

  • Ilmastikukindlad seadmed

Kasutada tuleb andureid ja kaameraid, mis on mõeldud välitingimustes töötamiseks.

  • Territooriumi turvalisus

Tugev tuul võib lennutada esemeid, mis põhjustavad häireid ja ohustada inimesi. Ehitus- ja tööstusobjektidel hoolitsege selle eest, et inventar oleks tugeva tuule eest kaitstud ega läheks lendu.

  • Seadmete tundlikkust vastavalt ilmale

Kui ilmaprognoos lubab tormi, suurt sadu ja tugevat tuult, saab turvapartner seadistada liikumisandurite tundlikkust madalamaks.

  • Valveseadmete regulaarne hooldus

Valvesüsteemi töökindluse tagamisel on olulisel kohal nende hooldus. Hoolitse selle eest, et hooldaksid seadmeid vähemalt korra aastas.

  • Küsige nõu professionaalilt

Kui märkate sagedasi valehäireid, võtke ühendust Foruse tehnikutega – aitame seadistada süsteemi vastavalt objekti eripäradele.

Forus on alati oma klientidele nõu ja jõuga abiks ning leiab parima lahenduse, kuidas klient saaks end muretult tunda.

 

 

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Rally Estonia süda peab alati tuksuma turvaliselt: kuidas maandatakse riske ja ollakse alati mitu sammu ees?

Forus hoolitseb juulist kesklinna parkide turvalisuse ja ohutuse eest

Varjatud ohud: kuidas remonttööd võivad mõjutada hoone valve- ja ohutussüsteemide töökindlust