Rotermann korraldas koostöös Forusega reedel, 10. mail hariva hommikuseminari. Meie Expert äriliini juht Alex Roost arutles koos Milttoni vastutustundliku ettevõtluse suunajuhi Helen Tammemäega ESG teemadel. Täpsemalt sellest, kuidas need kolm tähte on üha rohkem saanud äritegevuse oluliseks osaks ning miks tuleb sellega igas ettevõttes tegeleda.
Foruse üheks oluliseks tegevusvaldkonnaks on jätkusuutliku kinnisvara loomine. Kinnisvarasektor on üks suurimaid valdkondi, mille keskkonnajalajälg on väga suur. ESG (environmental, social, governance) põhimõtted on ehituse valdkonnas äärmiselt olulised. Need on kooskõlas jätkusuutlike ja keskkonnasõbralike struktuuride loomisega.
Suurem osa meist puutub iga päev kokku hoonete ja kinnisvaraga. Alex Roost keskendus oma ettekandes jätkusuutliku kinnisvara eesmärkidele ning kuidas investorite ja ostjate silmis muutub üha olulisemaks hoonete rohesertifikaat.
Ta selgitas, kuidas läbi nutika planeerimise saab vähendada hoonete energiakulu ja parandada sisekliimat. See kõik mõjutab omakorda hoone kasutajate tervist ja heaolu. Lisaks teeme nii üheskoos loodusele pai.
Kokkuvõttes saavad tema kinnitusel ettevõtted kasutada ESG mõõdikuid, et jälgida ja vähendada oma keskkonnajalajälge, hoonete ja transpordisüsteemide süsinikujalajälge, parandada oma töötajate ja kogukondade heaolu ning edendada läbipaistvust ja vastutust oma äritavades.
Teadmiste puudumine
Miltton konsulteerib paljusid ettevõtteid, kaasa arvatud ESG teekonnal. Vastutustundliku ettevõtluse suunajuht Helen Tammemäe rääkis muu hulgas peamistest takistustest, mis ESG-ga ei tegeleta. Üheks murekohaks on näiteks baasteadmiste puudumine. Seega ei oska ettevõttes hinnata kasu, mida nad saavad ESG-ga tegelemisest ning arvatakse, et kulud hoopis suurenevad. Samas on Milttoni korraldatud uuringute järgi 56% ettevõtest alustanud oma tegevuse keskkonnasäästlikumaks muutmisega.
Eelkõige on Tammemäe sõnul oluline igas ettevõttes teadvustada, miks tuleb ESG-ga tegeleda ning paika panna konkreetsed eesmärgid. Helen rõhutas, et väga tähtis on see, et ettevõttes poleks ainult ühte inimest, kelle südameasi on ESG-ga tegelemine, vaid teadlikkus leviks laiemalt erinevates osakondades ja valdkondades.