E-koolitused

Trendid koduvalves – juhi kasvõi kogu elamist distantsilt

Kui elad rahulikus ja korralikus naabruskonnas, ei tasu sul ilmselt muretseda sissetungijate ja varaste pärast. Küll aga piisab vaid korra veekraani jooksma jätmisest või triikraua stepslisse unustamisest, et kodu kannataks siiski pöördumatuid tagajärgi. Kuigi paljudel sellistel juhtudel katab varalise poole kindlustus, siis ajalist kulu, negatiivseid emotsioone ja teisi ebamugavusi aitab ära hoida vaid nutikas koduvalve.

Foruse eraklientide ärijuht Kätlin Halop räägib Delfi Meedia AS LP juunikuu erilehes „Nutikas Kodu“ sellest, et paljudel inimestel on kodukindlustus olemas, kuid väga palju ei mõelda õnnetusjuhtumitele. „Reaalsus on see, et kuigi kodukindlustus võib tingimuste korrektsel täitmisel kahjud hüvitada, siis aja- ja närvikulu ning negatiivne mõju elukvaliteedile võiks olemata olla,“ sõnab ta.

Halop lisab, et kindlustusstatistika järgi on veelekked Eesti kodudes kõige sagedasemad õnnetusjuhtumid ning nende kahju ulatub sageli tuhandetesse eurodesse. „Veelekke ennetamisel tuleb appi väike veelekkeandur, mis aitab suuremaid kahjusid ennetada ja kiiresti õnnetusjuhtumile reageerida,“ tutvustab ta.

Halop toob välja, et Forus pakub ainsana turul iga valveteenuse osana ka turvakindlustust. „Kui teised turvapartnerid pakuvad turvagarantiid, mis kaitseb ainult varguste eest, siis Foruse turvakindlustus annab laiema kaitse ka veelekete, tulekahju ja vandalismi poolt tekitatud kahjudele,“ selgitab ta.

Koduvalvesüsteem kastab soovi korral ka lilled ära

Koduvalve pole Halopi sõnul tänapäeval ainult pelgalt sissemurdmiste ärahoidmiseks, vaid valvesüsteemi juurde saab integreerida erinevaid nutikaid andureid, mis tuvastavad näiteks kiiresti veelekked.

Foruse koduvalvega saabki ühendada mitmeid seadmeid, mis aitavad kodu mugavalt juhtida, näiteks avada väravaid või uksi. Koduvalve äpiga on võimalik ühendada ka nutipistik, mis annab võimaluse garaaži avada või õhksoojuspumpa sisse ja välja lülitada.

Samuti saab äppi seadistada lahenduse, kus päeva jooksul lähevad teatud aja tagant tuled põlema, mis just kui jätab „pahalasele“ mulje, et inimesed on kodus, kuigi tegelikult pole.

Kui kodus on valgusti lülitid liiga kõrgel, saab teha väikelaste jaoks ka lahenduse paanikanupuga, mis paneb näiteks viieks minutiks tule põlema, et laps saaks vajadusel öösel tualetis käia jne.

Tänapäeval on samuti ühe nupuvajutusega võimalik nutiklaasi abil tagada privaatsus ja kaitse päikese eest. Lisaks saab vajadusel kastmisvooliku nutiseadmega ühendada, et maasikad või lilled saaksid kastetud, kui kedagi kodus pole.

Neid lahendusi saab Forus koostööpartnerite abiga leida oma klientide jaoks väga palju.

Kliendid väärtustavad mugavat haldamist

Kätlin Halop nimetab peamise trendina koduvalveteenuste mugava haldamise ühe nutirakenduse kaudu. „Inimesed tahavad jälgida eemal olles, mis kodus toimub, saada teavitusi erinevatest ohuolukordadest, avada äpi abil uksi-aknaid, reguleerida kliimaseadmeid ja kasutada mitmeid teisi tarvilikke võimalusi,“ selgitab ta.

Lisaks mainib Halop halvenenud majanduslikku olukorda kui ühte tegurit, mis on muutnud inimesed eriti valvsaks oma vara suhtes. „Inimesed on hakanud rohkem mõtlema iseenda ja oma vara turvalisuse peale. Samuti näeme, et koduvalve vastu on suurem huvi nendes regioonides, kus on rohkem sissemurdmisi ja õnnetusi,“ avaldab ta.

Soovid samuti oma koju nutikaid koduautomaatika lahendusi? Saada meile päring läbi Foruse koduvalve kalkulaatori ja lisa märkustesse, millised lahendused sind täpsemalt huvitavad.

Koduvalve paigaldamisel lähtume sinu soovidest ja vajadustest ning iga kodu eripäradest. Meie eksperdid on alati nõu ja jõuga abiks. Leiame kindlasti just Sinule sobiva lahenduse.

Lugu „Trendid koduvalves – juhi kasvõi kogu elamist distantsilt“ ilmus 14. juunil Delfi Meedia AS LP erilehes „Nutikas Kodu“.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Enneta kodus tuleõnnetusi: 7 teemat tuleohutusest, millest peaksid lapsega võimalikult varakult rääkima

Kesk-Eesti pere käib üheskoos Foruses tööampsutamas: soe ja sõbralik õhkkond kutsub alati tagasi

Forus võttis oma patrullteenistuses kasutusele esimesed täiselektrilised autod