E-koolitused

Tööampsude fännist ema nakatas „pisikuga“ ka tütart – iga uus kogemus paneb maailma avastama ja laeb energiaga

Raamatukogundust õppinud Tiiu Valdson on 2018. aastast teinud erinevatel sündmustel tööampse. Ta ise nimetab end üritustetöö fänniks. Eriti meeldivad talle muusika- ja kultuurisündmused. Peale igat „ampsu“ jagab ta elamusi tütre Liisaga. Nii juhtuski, et üks hetk nakataski ta tööampsupisikuga noorimat tütart.

Tiiu on töötanud raamatukogudes ja muuseumides. „Mulle meeldib aktiivne töö inimestega. Kui tavaliselt töötan vaikuses, siis üritustetöö on teistsugune ja see tasakaalustab hästi,“ räägib ta. Tiiu tunneb, et erinevatel sündmustel turvatöötajana kaasa löömine annab talle väga palju energiat ja rõõmu ning see aitab end alati tunda noorena.

Tütar Liisa on alates eelmise aasta suvest Foruse erinevatel üritustel samuti emaga kohal. Lisaks tütrele Liisale on Tiiu tööampsudele aeg-ajalt kaasa võtnud oma mehe, sõbranna ning täiseealise lapselapse.

Emale ja tütrele meeldib Foruses turvatööd ampsudena teha, sest nad näevad ja tunnevad, kuidas ettevõttes hoolitakse inimestest ning kõike ümbritseb sõbralikkus. „Meeldib eriti see, kuidas Foruses antakse noortele võimalus ennast proovile panna,“ kinnitab Liisa.

Uued kogemused ja olukorrad

11. klassi õpilane Liisa leiab, et gümnaasiumi kõrvalt on väga mugav tööampsutada. Eriti suveperioodil – siis leiab ta rohkem aega. „Alguses oli eesmärk taskuraha teenida, aga mida rohkem erinevatel üritustel käisin, said kõige tähtsamaks elamused ja uued kogemused. See on miski, mis aitab väga hästi igapäevasest rutiinist välja tulla ja saad osa ühe ürituse toimumisest,“ ütleb Liisa.

Nii ema kui ka tütar on teinud endale turvatöötaja kvalifikatsiooni. See annab nendele erinevatel üritustel rohkem võimalusi.

Teiste sündmuste hulgas käisid Tiiu ja Liisa eelmine aasta noorte laulupeol „Püha on maa“, naiste võrkpalli Euroopa meistrivõistluste valikmängudel, Augustibluusil, Horse Show’l, kogupereetendusel „Lotte ja kadunud jõuluvana“ ja avatud valitsemise tippkohtumisel Telliskivi loomelinnakus.

Nad proovivad võimalikult palju samadel üritustel tööampsutamas käia. Vahepeal käiakse ka eraldi. Liisa ütleb, et teda aitas tööampsudega alustades väga palju, et isiklik tugi on kohapeal olemas ning lisaks saab nii sündmuse ajal kui ka hiljem erinevaid emotsioone jagada.

Uued huvid läbi töö

Liisale on senistest sündmusest kõige meeldejäävamad laulupidu ja võrkpallivõistlused. Just tänu võrkpallile nägi Liisa, kuidas sport võib talle läbi töö meeldima hakata. „Ma muidu väga sporti ei jälgi, aga võrkpallivõistlustel tekkis huvi. Tundsin, kuidas olen spordiinimestega ümbritsetud ning lähen võrkpallimängu ise ka väga aktiivselt sisse.“

Kõige esimene tööamps oli Foruses Liisale noorte laulupidu. Seal ta oli viis päeva enne peo ettevalmistusperioodi lauluväljakul öövalves. Kuna Liisa peab end pigem ööinimeseks, nautis ta just seda rahu, mis öötundidel lauluväljakul oli. Lisaks meenutab ta inspireerivaid vestluseid teiste turvatöötajatega.

Tiiule on eelmisest aastast kõige eredamalt meeles Augustibluus Haapsalus. „See oli minu jaoks tipptase. Festivalil olid parimad asjad koos – hea muusika, suvesoojus, jämmivad inimesed ja linnuse varemad ühes loojuva päikesega. Väga mõnus tunne oli seda kõike kogeda,“ rääkis Tiiu.

Lisaks töötegemisele sai ta piisavalt kontserti nautida. Tiiu kiidab väga head turvajuhti Priit Pärgmaad, kes hoolitses oma inimeste eest, et kõik saaksid festivalist ja muusikast võimalikult palju osa.

Üks sündmus, kus Tiiu alati soovib kaasa lüüa, on sügisene Horse Show. „Eelmine aasta sain esimest korda olla hobustele väga lähedal. Tegin tööd tallides. See oli ääretult elamuslik kogemus,“ kinnitab Tiiu lisades, et samal ajal olid tormised ilmad ning seetõttu hakkas ta ise aktiivselt uurima, kuidas hobused erinevates olukordades käituvad ja kuidas magavad.

Plaanid tehtud

Tiiul on tööampsudega erinevates turvaettevõtetes aastatepikkune kogemus. Ta teab täpselt, millised sündmused talle võiksid meeldida ja paneb varakult kalendrisse kuupäevad kirja. Nii ka tänavu. Üheks suurimaks on juuli alguses Õllesummer.

„Panen vaimu valmis ja jälgin, millal üritused toimuvad. Varasem kogemus on näidanud, et saan suure tõenäosusega tööd. Praegu on mul enam-vähem terve aasta sündmuste plaan paika pandud, kus sooviksin hea meelega osaleda, “ kinnitab Tiiu.

Ka tütar Liisa jälgib aktiivselt, mida suvehooaeg toob ning kavatseb koos emaga ka sellel aastal erinevatel Foruse sündmustel tööampsutamas käia.

Soe tunne ja hoolimine

Kuigi ema ja tütar on teinud ka teistes ettevõtetes tööampse, on viimasel ajal neile Foruse sündmused armsaks saanud. Tiiu sidus end käesolevast kevadest püsivalt Forusega ja töötab ühes valitsusasutuses administraatorina. Töö on seal rahulik ja meeldiv. „Avastasin Foruses üks hetk enda jaoks väga sümpaatse tööandja, mis areneb kiiresti. Lisaks on suhtumine väga toetav ja inimesed toredad. Eriti kiidan värbamisspetsialisti Kaire Kõluveret.“

Talle meeldib ka Foruse lubadus „Hoiame ja hoolime!“. Nii Tiiu kui ka tütar Liisa kinnitavad, et see lubadus peab paika ja nad mõlemad tunnevad tööampse tehes kogu aeg, et neist kui töötajatest ning inimestest hoolitakse ja nad on väärtustatud.

Liisa meenutab eelmisest aastast Unibet Arena sündmuseid, kus turvajuhiks oli Kristjan Roos. „Kristjan on hästi mõistev ja professionaalne inimene. Mulle meeldib, kuidas ta lahendab erinevaid kriitilisi olukordi väga rahulikult ja sõbralikult. Lisaks kiidab ta oma turvatöötajaid. See on minu jaoks hästi oluline ja annab indu,“ leiab Liisa.

Miks soovitada ka teistele Foruses tööampse?

Liisa leiab, et see on hea võimalus noortel kooli kõrvalt tööd teha, saada erinevatest sündmustest osa, kohtuda inspireerivate inimestega ja leida uusi tuttavaid. Läbi mõne ürituse võib tema arvates leida endale uue hobi või huviala.

Tiiu lisab, et tööampsud on hea viis, kuidas igapäevarutiinist välja saada, kogeda midagi uut ning huvitavat. „Inimesed vajavad seda, et olla vahepeal teises keskkonnas.“

Tööampsutamine on Tiiu sõnul igale inimesele samuti hea lisateenistus ning kes teab – võibolla keegi avastab enda jaoks turvatöö ning soovib end selle ametiga püsivalt siduda.

Pühapäeval, 12. mail tähistatakse emadepäeva. Tiiul on kokku kolm last. Emadepäev veedetakse üheskoos lillede ja hea koogiga. Kes teab, võibolla võetakse üheskoos ette ka üks tore matk.

Kui ka Sina soovid Forusesse tulla tööampse tegema, täida ära kontaktivorm ja võtame Sinuga ühendust.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Kuus tõhusat nippi, kuidas oma suvilat või maakodu varguste eest kaitsta

Alex Roost Rotermann Talks hommikuseminaril: jätkusuutlikkus ja ESG otsustavad meie tuleviku

Forus hoolitseb suvehooajal Mustamäel tuvalisuse eest