E-koolitused

Heakorra tiim õppis uusi nippe, kuidas viia puhastusteenus uutesse kõrgustesse

Meie eritöödega kokku puutuvad spetsialistid käisid mitmel põneval koolitusel, et saada uusi teadmisi ja oskuseid, kuidas teha puhastuskeemia valimisel parimaid valikuid ja kuidas masinaid ohutult ning õigesti kasutada.

Veebruari keskel osalesid Foruse Heakorra äriliini töötajad Viimsi Artiumis eritöödepäeval. Seminari viis läbi meie koostööpartner Puhastusimport OÜ. Luubi all oli erinevate pinnakattematerjalide puhastamine, hooldamine ja kaitsmine. Pinnakatetest võib välja tuua näiteks vaibad, linoleumi, PVC ja kivipõranda.

Uusi teadmisi ja kogemusi puhastusainetest jagas Saksamaalt pärit maailma juhtiva keemiatööstuse Kiehl ekspordijuht ja koolitaja Christian Geisinge. Kiehli puhastusainete valmistamisel on silmas peetud keskkonda säästvaid põhimõtteid ning tooted omavad ISO sertifikaate ja ökomärgiseid. „Eritööde tegemisel on esmatähtis puhastusaine tõhus toimimine, mitmeotstarbeline koristusmasin ja ka töö kiirus. Oluline väärtus, mida meie tiim õppis oli eelkõige see, kuidas teha puhastuskeemia kasutamisel kõige paremaid valikuid,“ rääkis Heakorra äriliini teeninduskvaliteedi- ja kompetentsipartner Kadi Ratas.

Foruslased tutvusid samal koolitusel ka põrandahooldusmasinatega, mida saab eritöödes kasutada. Tänapäeval on eritööde masinate lisavarustus üha mitmekülgsem – ühe masinaga saab hooldada erinevaid põrandakatteid.

Masinate ohutu kasutamine ja eskalaator

Veebrauris osales Heakorra meeskond samuti EcoCare OÜ praktilisel koolitusel. EcoCare on samuti meie hea koostööpartner ja kasutame oma töös väga palju nende masinaid. Meie inimesed said põhjaliku ülevaate erinevatest tolmuimejatest ja põrandapesumasinatest. Läbi praktika said selgeks kõik sammud ja erisused, kuidas erinevaid masinaid ohutult kasutada ja õigesti hooldada.

Heakorra tiimiliikmed tutvusid ka tersano osoneeritud ehk aktiivveega, mis puhastab ja desinfitseerib pinnad. Uut ja põnevat infot sai ka esimesest liimalusega vahetusvaibast I-MATT. Tegemist on vaibaga, mille imamisvõimeline materjal haarab vee endasse ja hajutab selle laiali. Seetõttu kuivab see kiiremini kui tavaline vahetusvaip.

Oluliseks boonuseks on see, et põrandad jäävad kuivaks ning ohutuks ning lisaks pole seda vaja puhastamiseks transportida, vaid seda saab teha paigalduskohas, kasutades tavalisi puhastussüsteeme. Meie Foruses kasutame I-MATT vaipu juba mitmel objektil.

Lisaks on meie tiimil nüüd ka uus oskus – teame kuidas ja millega efektiivselt eskalaatorit puhastada. Selgus, et eskalaatori puhastamiseks on mõeldud spetsiaalne pesupadi, mis kohandub vastavalt eskalaatori pinnale ning seetõttu saab efektiivselt eskalaatorilt mustuse nii-öelda välja lükata.

Kadi Ratas selgitas, et paljudes suurtes ostukeskustes on murekohaks, et eskalaatoreid puhastakse väga harva ja seetõttu koguneb sinna palju mustust, mida on raske kätte saada. Regulaarselt puhastades ja õigeid vahendeid kasutades saab aga tagada väga hea tulemuse. Meil Foruses on nüüd need teadmised ja oskused olemas.

Kokkuvõttes saime kahel harival koolituspäeval palju olulisi teadmisi, milliseid puhastusaineid ja -masinaid kasutada ning kuidas meie teenuste kvaliteet viia uuele tasemele. Meie Heakorra tiim panustab regulaarselt oma inimeste koolitamisele. Oleme tänulikud koostööpartneritele, kes meid igapäevaselt toetavad ja aitavad kaasa teeninduskvaliteedi tõstmisele.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Enneta kodus tuleõnnetusi: 7 teemat tuleohutusest, millest peaksid lapsega võimalikult varakult rääkima

Kesk-Eesti pere käib üheskoos Foruses tööampsutamas: soe ja sõbralik õhkkond kutsub alati tagasi

Forus võttis oma patrullteenistuses kasutusele esimesed täiselektrilised autod