E-koolitused

Forus võitis olulise osa Tallinna lennujaama lennundusjulgestuse hankest

Turvalisse ja jätkusuutlikku keskkonda panustav ettevõte Forus hakkab lepingu jõustumisel pakkuma Tallinna lennujaamale teenust, mille hulka kuulub patrullteenus lennujaamas, pääslate mehitamine ja nende teenuste tegevust korraldava juhtimiskeskuse töö. Tegemist on ettevõtte ajaloo ühe mahukaima ja olulisema hankelepinguga.

Tallinna lennujaam viis esmakordselt läbi lennundusjulgestuse teenuse hanke kahes osas. Forus tegi ühele neist parima pakkumise ning alates detsembrist 2023 saab Foruse kohustuseks patrullida lennujaama territooriumil (sealhulgas trammiterminalis) ning kontrollida läbi pääslate lennujaama tööle saabuvaid inimesi ja sõidukeid.

Foruse juhatuse liige ja mehitatud turvateenuse juht Kaimar Karuauk peab Tallinna lennujaama partneriks saamist suureks töövõiduks ja oluliseks sammuks edasi, mille taga on väga hea meeskonnatöö. „Tallinna lennujaam on meie jaoks kindlasti väljakutse ja suur vastutus, et lennujaam, kui värav maailma, oleks igapäevaselt parimates kätes ning inimesed tunneksid end turvaliselt,“ kinnitab ta.

Foruse Tallinna lennujaama meeskonnas asub tööle enam kui 70 inimest. Meeskonna komplekteerimine ja koolituskavade koostamine koostöös Tallinna lennujaama lennundusjulgestuse spetsialistidega juba käib. „Lennujaama puhul on tegemist riiklikult väga tähtsa objektiga ja lennundusele kehtivad väga ranged nõuded ning protseduurid, seega on meie ülesandeks leida õiged inimesed, kes saavad teha põnevat tööd huvitavas keskkonnas,“ sõnab Karuauk.

Tulevastel lennundusjulgestusetöötajatel tuleb läbida väga põhjalik taustakontroll ja spetsiaalne koolitus ning õppida kasutama erinevaid seadmeid. Inimeste koolitamine on Foruse jaoks väga suure tähtsusega. Vähem oluline ei ole ka lennujaama klientide rahulolu, mille eest saame meie oma väga hea ja kiire tegevusega igakülgselt hoolt kanda.

Forus on partner samuti teistele suurtele riigiettevõtetele, nagu Eesti Energia ja Eesti Raudtee. Kaimar Karuauk usub, et pikaaegne kogemus suurettevõtetega on aastate jooksul loonud usaldusväärsust ja kindlustunnet, et arenetakse õiges suunas.

Tallinna lennujaama partnerina on Foruse strateegiliseks eesmärgiks saavutada oma tööga 2030. aastaks süsinikuneutraalsus. Selle tagamiseks hakkab Forus näiteks kasutama elektrisõidukeid.

Tallinna lennujaama lennundusjulgestuse osakonna juhi Tarvi Pihlakase sõnul on turvalisuse tagamine lennujaamas tähtis kõikide tegevuste juures.

„Lennujaama territooriumil töötab iga päev sadu inimesi ning meie terminali läbib tuhandeid reisijaid, mistõttu on tähtis ennetada ning kaitsta inimesi, vara ja keskkonda. Meie lepingupartneriteks saavad vaid need ettevõtted, kellel on valmidus pakkuda lennundusjulgestuse nõuetele vastavat teenust.“

Foruse pakkumine hõlmas Tallinna lennujaama käitamise lennundusjulgestuse teenust. Kõigi hankelepingu eeltingimuste täitmisel sõlmivad Forus ja Tallinna lennujaam hankelepingu esialgu kolmeks aastaks. Lennujaama reisijate lennujulgestusteenusega reisiterminalis jätkab senine partner AS G4S Eesti.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Enneta kodus tuleõnnetusi: 7 teemat tuleohutusest, millest peaksid lapsega võimalikult varakult rääkima

Kesk-Eesti pere käib üheskoos Foruses tööampsutamas: soe ja sõbralik õhkkond kutsub alati tagasi

Forus võttis oma patrullteenistuses kasutusele esimesed täiselektrilised autod