E-koolitused

Rahvusvaheline teenusepakkuja Forus International ostab regiooni suurima autojagamisplatvormi Autolevi, mille juhina jätkab Tauri Kärson. Ostusummat osapooled ei avalda ja tehing jõustub pärast Konkurentsiameti heakskiitu.

Urmas Sõõrumaale kuuluval Forus Internationalil oli omaniku sõnul juba ammu planeeritud inimestele autorenditeenust pakkuma hakata. „Anname igaühele võimaluse oma seisvat autot lühemaks või pikemaks ajaks välja rentida.“ selgitas ta. „Aga mitte ainult autot, samuti tasub suhtuda ka teistesse asjadesse, mis nõuavad hoiustamiseks mõttetult kalleid ruutmeetreid ja kasutuid ressursse. Meie kulude poolel ilutsevad enamuses kasutud kulunumbrid, mis on kinni asjade all, mida me kasutame äärmiselt vähe või harva. Usun, et inimeste suhe ka enda valduses olevasse kinnisvarasse muutub mõistlikumaks kasvõi sellepärast, et kergendada meie armsa maakera koormust,” lisas Sõõrumaa.

Autolevi asutaja ja tegevjuht Tauri Kärsoni sõnul seisab isiklik auto keskmiselt 90% ajast, samas kui liisingu ja kindlustuse eest tuleb igal aastal täielikult maksta. „Autolevi abil saavad autoomanikud autorendiga teenida üle 1000 euro lisatulu kuus,“ kommenteeris Kärson ja näitlikustas, et kümneks päevaks välja renditud auto katab sellega seotud ühe kuu püsikulud. „Auto saab platvormil turvaliselt rendile anda mõnest tunnist mitmete kuudeni. 2022. aastal rentisid kasutajad Autolevi platvormi vahendusel oma autosid välja rohkem kui poole miljoni euro väärtuses ja see number kasvab stabiilselt,“ märkis Kärson.

Tänaseks on Autolevist kasvanud regiooni suurim autorendiplatvorm, millel on 50 000 kasutajat, Eestis, Lätis ja Soomes ning valikus üle 2000 auto. „See areng on toimunud tänu varajastele ingelinvestoritele ja rohkem kui 200 Funderbeami toetajale, keda kõiki oma panuse eest tänada soovin,“ sõnas Kärson. „Autolevi ambitsioon on jätkata kasvu nii kasutajate kui ka turgude osas ja muuta inimeselt–inimesele autorentimine sõiduki omamise loomulikuks osaks. Koos Forus Internationaliga saame Autolevi teenuse ka läbi äpi kättesaadavaks teha ja veelgi kiiremini liikuda meie visiooni realiseerimise suunas,“ lisas Kärson.

Forus International juht Eduard Dubrovski sõnul lisandub Autolevi ostuga platvormile rohkem kui lihtsalt autorenditeenus. Tema hinnangul ei ole auto rentimine teenusena küll turul unikaalne, ent oluline on, kuidas seda lahendust pakkuda. „Forus International platvorm on loodud visiooniga teha klientidest ja partneritest selle kaasomanikud. Selleks kingime igaühele, kes platvormilt teenuseid ostab või müüb US Tokeneid. Igaüks, kes on US Tokeneid teeninud on ka meie omanikeringis ja tulevikus liituvad sellega ka kõik Autolevi kasutajad. See annab otsevõimaluse kujundada platvormi arengut ja saada osa selle eduloost. Me soovime luua teenuseid oma omanike soovide kohaselt ja Autolevi inimeselt-inimesele rendimudel kannab seda filosoofiat ideaalselt,” lisas Dubrovski.

Forus platvorm lansseeriti 2022. aasta aprillis ja see teenindab tänaseks rohkem kui 200 000 klienti kolmes riigis. Platvormiga on tänaseks liitunud üle 10 000 taksojuhi Balti riikidest, kes on teinud üle 1,5 miljoni sõidu. 2023. aastal on plaanis laieneda 3 riiki ning lisada platvormile veel kuni 2 teenust.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Trendid koduvalves – juhi kasvõi kogu elamist distantsilt

Jaanipühad ukse ees: 10 soovitust, kuidas ohutult lõket teha ja grillida

Forus võttis eesmärgiks koristus- ja puhastusteenuse äri laienemise – aastaga on käive suurenenud enam kui kolmandiku