E-koolitused

Mai algusest kuni septembri lõpuni on Mustamäel turvalisuse tagamisel igapäevaselt abiks Forus. Ekipaažid alustavad Mustamäel patrullimist 1. mail. Suvehooajal teeb Foruse patrullekipaaž Mustamäe linnaosas kolm korda päevas reidi marsruudil, mis läbib kõiki parke, haljasalasid ja kvartaleid. Mõnes kohas võib linnakodanik märgata kollase vilkuriga patrullautot parkides ja kõnniteedel. Foruse turvatöötajad on korra tagamisel abiks lisaks Vilde spordipargi ümbruses ning kõikidel linnaosa avalikel üritustel.

Mustamäe linnaosa vanema kohusetäitja Urmas Kõppi sõnul on elanike tagasiside, eelnevate aastate kogemus ning ka politseilt ja mupolt saadud info põhjal tänaseks üsna täpselt kaardistatud avalikud kohad, kus enim tuleb ette elanikke häirivat avaliku korra rikkumist. „Selliste olukordade ennetamisel ja rikkujate korrale kutsumisel on turvapartneri abi oluline ning tänuväärne. Oleme Forust teavitanud kõikidest nii-öelda „tõmbekeskustest“, kus suvisel ajal kiputakse kaaskodanike rahu ning avaliku korra reegleid rikkuma. Olen kindel, et suudame ka eeloleval suvehooajal koos uue koostööpartneriga järgida meie peamist eesmärki – tagada puhas, turvaline ja sõbralik linnaruum kõigile mustamäelastele,“ lisab Kõpp.

Eelmisel suvel kutsuti Mustamäel patrulli poolt iganädalaselt korrale kümneid avalikku korda rikkunud inimesi. Enamik rikkumistest olid seotud avalikus kohas alkoholi tarvitamisega.

Forus on varasemalt Mustamäe linnaosas turvalisuse eest hoolitsenud ja teeb regulaarseid patrullringkäike samuti paljudes teistes piirkondades. Foruse mobiilsete teenuste valdkonnajuhi Kristo Konksu sõnul on lisaks alkoholi tarbimisele avalikus ruumis tavapärasteks murekohtadeks vandaalitsemine, korra rikkumine ning teiste inimeste heaolu häirimine.

„Näeme oma praktikas, et sageli aitab turvapartneri kaasamine ja patrullringkäikude tegemine ära hoida paljusid probleeme juba enne, kui need alguse saavad. Eesmärk ei ole mitte kedagi avalikust ruumist ära ajada, vaid koostöös Mustamäe linnaosa valitsusega tagada kogukonna turvatunne ja meeldiv linnaruum kõikidele inimestele,“ kinnitab Konks.

Konks rõhutab, et teiste inimestega arvestades saame üheskoos väga palju ise ära teha, et kõikidel oleks hea oma kodukandis ja linnaruumis aega veeta.

Lisaks patrullimisele kokkulepitud marsruudil tellib Mustamäe linnaosa valitsus Forusest mehitatud valveteenust Vilde spordipargis (E. Vilde tee 69), mis on tänu rulapargile, parkuurimisalale, pumptracki rajale jt atraktsioonidele väga populaarne just noorte seas. Vilde spordipargil ja selle ümbrusel hoiavad turvatöötajad iga päev silma peal kell 17-23. Nagu eelnevatel aastatel, tagab koostööpartner korda ka Mustamäe linnaosa suurematel avalikel üritustel.

Mustamäe linnaosa ja Foruse koostöö on heaks pinnaseks tagada eeloleval suvelavalik kord ja inimeste turvalisus. Siiski on ka elanike endi panus oluline. Patrullivad Foruse turvatöötajad on valmis reageerima elanike antud vihjetele ja väljakutsetele. Kui näete avaliku korra rikkumist ning turvateenistust silmapiiril ei ole, andke olukorrast kindlasti teada Foruse juhtimiskeskusele telefonil +372 619 1899. Juhtimiskeskus töötab iga päev ööpäevaringselt.

Patrullteenusest saab lähemalt lugeda meie kodulehelt siit.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Kuus tõhusat nippi, kuidas oma suvilat või maakodu varguste eest kaitsta

Alex Roost Rotermann Talks hommikuseminaril: jätkusuutlikkus ja ESG otsustavad meie tuleviku

Tööampsude fännist ema nakatas „pisikuga“ ka tütart – iga uus kogemus paneb maailma avastama ja laeb energiaga