E-koolitused

E-piima moodsaima tehasehoone turvalahenduse tunnustus Forusele: mis teeb tehasehoone turva- ja ohutussüsteemid unikaalseks?

Möödunud aastal valmis Paidesse E-piima kõrgtehnoloogiline piimatööstus, mis on Euroopas üks moodsamaid. Eriliseks teeb selle tipptehnoloogia ja seadmed. Ehitamisele aitas väga palju kaasa Forus – ehitasime tööstusele moodsad valve- ja läbipääsusüsteemid ning tuleohutusseadmed. Eesti Turvaettevõtete Liit hindas hiljuti E-piima tehasehoone turva- ja ohutussüsteeme tiitliga „Tunnustatud turvalahendus 2023“.

E-piim on Foruse klient olnud enam kui 10 aastat. Forus pakub oma erinevaid teenuseid ka Põltsamaa ja Järva-Jaani tehases.

Esimest korda tuli Paide uue tehase ehitamise plaan Foruse lauale 2018. aastal. Forust kaasati, kui turvapartnerit – meie kujundasime, milline näeb välja uue E-piima tehasehoone turvaruum. Näiteks, kui inimene liigub territooriumile, siis kuidas on tagatud kõikide ohutus ja turvalisus. Lisaks olid meie kanda tuleohutuspaigaldised.

Forus ehitas tehasele ATS-süsteemi, aspiratsioonisüsteemi, fonosüsteemid, valve- ja läbipääsusüsteemid, suitsuluugid, sprinklersüsteemid, tuletõkkeuksed ja -kardinad jne.

Väljakutsed

Ehituse käigus oli meie jaoks suuri väljakutseid. Teiste hulgas näiteks tulekahju- ja signalisatsioonisüsteemi (ATS-süsteem) ehitamine. E-Piima unikaalne süsteem koosneb 8 keskseadmest ja enam kui 800 andurist. Neist olulise osa moodustab ka tootmisesse paigaldatud aspiratsioonisüsteem.

Kuna tehase puhul on tegemist eriilmeliste ja erinevates kliimatingimustes olevate ruumidega, oli suur väljakutse, kuidas leida õige lahendus, et andurid ei läheks häiresse. Tehases on sool, aur ja vesi – nendes tingimustes tuli panna süsteemid korrektselt tööle.

Optimaalne lahendus tuli mitmekordsete katsetamiste ja proovimiste käigus. Selleks katsetati ka erinevaid insenertehnilisi lahendusi.

Valvame ja hooldame

Forus ehitas E-piimale samuti videovalvesüsteemi, mis koosneb 200 kaamerast. Nende abil jälgitakse nii territooriumil toimuvat kui ka toomisprotsesse ja tehnoloogiaid. Tehase valve- ja läbipääsusüsteemid juhivad 120 ust. Lisaks turvasüsteemidele valvavad tehast Foruse turvatöötajat. Meie mehitatud valve on E-piimas kohal igapäevaselt – turvatöötajad näevad kõike, mis majas toimub.

Sellest aastast hooldame kõiki süsteeme, mida ise ka ehitasime. Hooldustöid käime seal tegemas iga nädal – tehnikud käivad objektil kohapeal Tartust, Tallinnast ja Pärnust. Lisaks teeb patrullekipaaž E-piima territooriumil regulaarseid ringkäike. Perimeeter on väga suur.

Kui meie tehnik sinna sisse läheb, peab ta olema spetsiaalselt riietatud. See on toiduainetööstuse puhul elementaarne. See pole keeruline, aga tähendab konkreetset väljaõpet. Kõige keerulisemaks süsteemide hooldamisel on nende mastaap. Seega on meilt antud usalduskrediit – peame seda tegema väga hästi.

Täna on tehas Paides legendaarne objekt ning linn on ülirahul, et linnas on selline tööandja.

E-piima tehasehoone ehitus oli Foruse jaoks väga keeruline projekt, aga saime sellega hakkama. Tänu E-piima ehitusele on Foruse jaoks Paides ja Järvamaal avanenud uue uksed ning võitnud klientide usaldusväärsust.

E-piim on Foruse klient olnud enam kui 10 aastat. See on hea kliendisuhte hoidmiseks pikk aeg – tead ja tunnet klienti ning saad tema vajadustest aru.

E-piima Paide kaasaegne ja minimaalse keskkonnamõjuga juustutööstus pakub tööd umbes sajale inimesele ning toodab täisvõimsusel 100 tonni juustu ning 70 tonni vadakupulbrit päevas. Tegemist on suurima viimaste aastate toiduainetööstuse investeeringuga Eestis, mille maksumus on üle 100 miljoni euro.

Põnevaid fakte uue hoone turva- ja ohutussüsteemidest:

  • Unikaalne tulekahju- ja signalisatsioonisüsteem (ATS-süsteem) koosneb 8 keskseadmest ja üle 800 andurist olulise osa moodustab ka tootmisesse paigaldatud aspiratsiooni süsteem.
  • Tuleohutusautomaatika (TOA). Automaatika juhib 60 suitsutsooni ja avab 120 suitsuluuki. Infotablool olevad 340 LED-tulukest kajastavad kogu tehase tuleohutus- ja evakuatsioonisüsteemide olekuid.
  • Tehase valve- ja läbipääsusüsteemid juhivad 120 ust.
  • Videovalvesüsteem koosneb 200 kaamerast, mille abil jälgitakse nii territooriumil toimuvat kui ka toomisprotsesse ja tehnoloogiaid.
  • Turva- ja ohusüsteemide tarbeks paigaldati tehasesse üle 140 kilomeetri erinevaid kaableid.

 

 

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Trendid koduvalves – juhi kasvõi kogu elamist distantsilt

Jaanipühad ukse ees: 10 soovitust, kuidas ohutult lõket teha ja grillida

Forus võttis eesmärgiks koristus- ja puhastusteenuse äri laienemise – aastaga on käive suurenenud enam kui kolmandiku