E-koolitused

Alex Roost ja Kairi Nõulik Äripäeva raadiosaates „Kõik ärikinnisvarast“ – kinnisvara jätkusuutlikkus on tulnud, et jääda

Sellel nädalal käisid meie Expert äriliini juht Alex Roost ja kinnisvara jätkusuutlikkuse juht Kairi Nõulik külas Äripäeva raadiosaates „Kõik ärikinnisvarast“. Saates on fookuses jätkusuutlik kinnisvara – kuidas sellesse panustada ning kui oluline on tänapäeval korralik haldusteenus.

Liigume ühiskonnas kliimaneutraalsuse poole ja jalajälje vähendamine on saanud oluliseks pea kõikides eluvaldkondades, kaasa arvatud kinnisvarasektoris.
Foruse eksperdid räägivad saates, kuidas jätkusuutlikkus tähendab kinnisvara maailmas palju rohkemat kui ainult energiakasutus ja kommunaalkuludelt kokku hoidmine. Peame mõtlema palju laiemalt ning vaatama, milline on hoone keskkonnamõju terve elukaare jooksul.

Lisaks on väga oluline mõelda korralikule haldusteenusele juba hoone projekteerimisel. Oma ala eksperte kaasates saab kinnisvaraomanik teadmised, kuidas teha planeerimisel parimaid otsuseid, et maja oleks lihtne hallata ning jalajälg keskkonnale võimalikult väike.

Kuula saadet:

Ajaga tuleb kaasas käia

Hoonete süsiniku jalajälje arvutamine saab lähiajal uueks normaalsuseks. Populaarsust kogub samuti rohesertifikaat – see annab kindluse, et hoone on projekteeritud, ehitatud ja igapäevaselt juhitud nii, et hoone hoiab keskkonda ning inimeste tervist.
Kairi Nõulik kirjeldab saates, kuidas erinevate kliimaeesmärkide saavutamisega jõuab ka kinnisvaraomanikeni rohkem teadmisi. „Aina rohkem on neid inimesi, kes näevad, kuidas kinnisvara jätkusuutlikkus on edu võtmeks ning sellega tuleb järjepidevalt tegeleda,“ kinnitab Nõulik.
Suurenenud on ka klientide ja investorite ootused – see paneb samuti omanikud tegutsema. Tihti on rahvusvaheliste korporatsioonide esindajatel väga konkreetsed eesmärgid, kuidas oma tegevustega panustada jätkusuutlikumasse ühiskonda.

Haldusel märkimisväärne roll

Hoonete puhul ei saa üle ega ümber korralikust haldusteenusest. Kui vaadata ühe hoone terve elukaare tsüklit, siis haldus moodustab sellest kõige suurema osa. Hoone opereerimise kulu on 70-80 protsenti kogu maja elukaarest. Halduspartner saab väga palju mõjutada, kuidas hoonet majandada jätkusuutlikumalt ja üürnikud oleksid rahul.

Alex Roost toob veel saates välja, kuidas tänapäeval koguvad A-klassi hooned populaarsust, sest nendes on energiakulud madalad. Arvestama aga peaks sellega, kuidas nii-öelda nutikates ja energiasäästlikes majades kulub palju ressurssi aga süsteemide hooldamisele. Tehnosüsteeme, päikesepaneele ja teisi kaasaegseid lahendusi tuleb regulaarselt kontrollida, et need täidaksid oma eesmärki.

Kokkuvõttes toovad Alex Roost ja Kairi Nõulik välja, kuidas Euroopa rohelepe ja erinevate kliimaeesmärkide täitmine võivad esmapilgul tunduda suure ampsuna, kuidas väikeste sammudega liikudes pole see teekond jätkusuutlikkuse poole nii keeruline, kui esmapilgul tundub.

***

Kui oled hoone omanik ja soovid teada, kui jätkusuutlik on sinu hoone ning milline on selle keskkonnamõju, saame sind aidata. Anname nõu, kuidas saad hoone opereerimisel raha säästa ja oma jalajälge vähendada. Tutvu meie teenustega ja võta meiega ühendust.

Muud uudised Vaata kõiki

Veel põnevat lugemist.

Enneta kodus tuleõnnetusi: 7 teemat tuleohutusest, millest peaksid lapsega võimalikult varakult rääkima

Kesk-Eesti pere käib üheskoos Foruses tööampsutamas: soe ja sõbralik õhkkond kutsub alati tagasi

Forus võttis oma patrullteenistuses kasutusele esimesed täiselektrilised autod